چهار شنبه , 20 ژانویه 2021

7 نکته برای انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروسی کار دشوار و پر فشاری است. ازدواج کردن اتفاق مهمی است و طبیعتاً دوست دارید در آن روز جذاب به نظر برسید. اینکه چه سبکی برای شما مناسب است می تواند دشوار ترین جنبه ی انتخاب لباس عروس باشد به علاوه ی همان سوال قدیمی که لباس سفید باشد یا نه. دانستن اینکه به دنبال چه بگردید استرس و هزینه های شما را کم می کند. 7 نکته ای که برای انتخاب لباس عروسی تان باید در نظر داشته باشید:

7  نکته برای انتخاب لباس عروس

1- بودجه بودجه و باز هم بودجه

لباس های عروسی معمولاً قیمت های بسیار بالایی دارند. وقتی به مراسم عروسی اشاره می کنید، قیمت دو برابر می شود و به راحتی در دام شاهزاده خانم درون تان گرفتار می شوید که مثل کودکی 5 ساله دست هایش را به هم می زند و به شما می گوید که بدون آن لباس نمی توانید مغازه را ترک کنید. اما قوی باشید، اگر آن مدل را دوست دارید، احتمالاً می توانید نمونه ی ارزان تری هم پیدا کنید؛ برای لباسی که فقط چند ساعت قرار است بپوشید لزومی ندارد ازدواج تان را با بدهی بالا شروع کنید. هیچ کس هرگز قیمت لباس شما را نخواهد فهمید مگر اینکه خودتان بگویید، پس لباسی انتخاب کنید که میلیون دلاری به نظر برسید!

2- آیا خودتان هستید؟

اگر معمولاً ساده و محافظه کارانه لباس می پوشید، لباس عروسی انتخاب نکنید که شما را شبیه شاهزاده ها کند. در آن لباس احساس راحتی نخواهید کرد و این کاملاً معلوم خواهد شد. لباسی انتخاب کنید که دقیقاً آنچه هستید را نشان دهد، فقط زیبا تر و فریبنده تر. اگر رنگ های درخشان و سبک های غیر عادی دوست دارید، همان را انتخاب کنید. همسر تان باید زنی که عاشق ش شده را در لباس عروسی شما ببیند، نه تصویری از کسی که نیستید.

3- آیا به درد بخور هست؟

زیبایی همیشه به معنای کاربردی بودن لباس نیست و باید این را در نظر داشته باشید که در روز عروسی باید برقصید، بنشینید، با خانم های دیگر صحبت کنید و البته باید بتوانید بخورید و نفس بکشید! در قرون وسطا نیستیم و قرار نیست لباس تان کرستی تنگ داشته باشد، با بند بسته شده باشد یا درون آن زندانی شوید. اگر دوست دارید لباسی با دنباله ی بلند انتخاب کنید، مسلماً برای کل مراسم با آن راحت نخواهید بود، بنابراین دنباله ی که قابل جدا شدن باشد انتخاب کنید.

4- مطمئن شوید که لباس اندازه ی شماست

تمام زنان در این مورد اشتباه می کنند، چه عروس باشند، چه نه. ما لباس ها را پرو کرده و می خریم و به خود می گوییم کمی وزن کم می کنیم تا لباس اندازه شود. اما هیچ عروسی نباید برای خرید لباس این اشتباه را انجام دهد. حتماً سایز مناسب خود را انتخاب کنید و اگر کمی لاغر تر شدید می توانید لباس را تا روز عروسی تنگ کنید.

5- پارچه

پارچه عامل مهمی در انتخاب لباس عروسی است. اگر پوست حساسی دارید باید از تور یا هر پارچه ی دیگر که ممکن است آلرژی پوستی ایجاد کند صرف نظر کنید. مسلماً نمی خواهید روز عروسی پوست تان قرمز شده و جوش بزند. در نظر داشته باشید که پارچه ی لباس ممکن است شما را گرم کرده و باعث عرق شود و اگر ازدواج تان در تابستان است قطعاً نمی خواهید لکه ی عرق روی لباستان بیفتد. اگر در زمستان ازدواج می کنید، پارچه ای انتخاب کنید که با آن یخ نکنید!

6- انتخاب رنگ

این روز ها همه چیز مد است، چه بخواهید سنتی انتخاب کنید و چه بخواهید رنگی مدرن و هیجان انگیز بپوشید. هر رنگی که انتخاب می کنید باید به رنگ پوست تان بخورد. رنگ سفید برای همه مناسب نیست و ممکن است باعث شود زرد و بی-حال به نظر برسید اگر مناسب رنگ پوست تان نباشد. لباس عروس هایی با رنگ های شاد و زنده روز به روز محبوب تر می-شوند. بعضی عروس ها هم ترکیبی از رنگ عاجی کلاسیک با رگه های قرمز انتخاب می کنند.

7- محل عروسی

این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر محل برگزاری مراسم دور است و سفری در پیش دارید، لباس تان هم باید همراه شما بیاید! اگر پیرهن تان خیلی سنگین باشد ممکن است باعث دردسری شود که پیش بینی نمی کردید. هم چنین وقتی به مقصد می رسید باید بسته ی لباس را باز کنید و چروک های آن را با بخار یا فشار صاف کنید. اگر فکر می کنید جا به جایی آن دشوار است، گزینه ی دیگری انتخاب کنید.

انتخاب لباس عروسی زمانی خاص در زندگی هر عروسی است؛ زیر فشار انتظارات خم نشوید، و مطمئن شوید چیزی انتخاب می کنید که دوست دارید و در آن راحت هستید. منتظر توصیه های دیگری برای انتخاب لباس عروس از طرف شما هستیم. متشکریم.

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*