شنبه , 16 ژانویه 2021

7 توصیه برای انتخاب گل کار مراسم ازدواج

اگر قرار است گل ها ویژگی اصلی این روز بزرگ باشند، همانطور که برای بسیاری از عروس ها چنین است، قطعاً به چند نکته برای انتخاب گلکار عروسی نیاز دارید. شما می خواهید همه چیز در آن روز عالی و بی نقص باشد و داشتن تازه ترین و زیبا ترین گل ها بخش مهمی از کار است. با پیروی از نکات زیر برای انتخاب گل کار عروسی ، برگ های پژمرده، گل برگ های پلاسیده و غنچه های بسته نخواهید داشت!

CHOOSING A WEDDING FLORIST

1- تجربه

برخی توصیه ها برای انتخاب گل کار عروسی همیشه تاکید می کنند که با یک فرد با تجربه کار کنید. به نظر منطقی می رسد اما نکته ی مهم این است که گل کار باید سطحی از تجربه که شما نیاز دارید داشته باشد، نه آنچه در صنعت مرسوم است. انتخاب یک گل کار بی تجربه هیچ ایرادی ندارد، به شرطی که تمام جزئیات دیگر را در نظر بگیرید ( نکاتی که در ادامه می-آید). نهایتاً هر کس باید از جایی شروع کند، اینطور نیست؟ اما به یاد داشته باشید؛ حتی اگر فردی با سال ها تجربه انتخاب کنید، نمی توانید فقط به تجربه ی او متکی باشید، بلکه هم چنان باید بسیار دقیق عمل کنید و همه ی جزئیات را مد نظر قرار دهید.

2- تعهد

همه می خواهند که کسب و کار شان موفق باشد و بسیاری از افراد با پذیرفتن مسئولیت زیاد سر خود را آنقدر شلوغ می کنند که همه چیز با عجله و شتاب زدگی انجام می شود. اگر چه می خواهید از کسب و کار های کوچک حمایت کنید، اما اگر گل کاری انتخاب کنید که مشغله ی خیلی زیادی دارد، ریسک پیش آمدن مشکلات ناشی از آن را پذیرفته اید. از فرد مورد نظر بپرسید به چند عروسی دیگر در روز مراسم شما باید خدمات ارائه کند و مطمئن شوید که زمان کافی برای موارد اظطراری وجود دارد.

3- تحویل

آیا گلکار همه ی ترتیبات لازم را برای تحویل و گرد آوری خواهد داد؟ زمان های تحویل کی خواهند بود؟ این ها جزئیات مهمی هستند. شما نمی خواهید ساقدوش ها ی داماد در حالیکه با عجله گل ها را به یقه ی کت سنجاق می کنند وارد محل مراسم شوند. اگر مراسم را در محلی غیر از محل مهمانی برگزار می کنید و می خواهید چیدمان و ترتیبات یکسانی برای هر دو انجام شود، آیا گل کار انتقال بین دو محل ا انجام خواهد داد؟ هم چنین هزینه ی انتقال گل های مهمانی اصلی (دسته گل ها و گل های یقه) به خانه را چک کنید. این ها جزئیات مهمی برای سازمان دهی گل های مراسم عروسی هستند.

4- دانش

یکی از نکات کمتر شناخته شده برای انتخاب گل کار عروسی بررسی آشنایی فرد با محل برگزاری مراسم است. به این ترتیب از مسائل ناشی از مناسب نبودن گل های انتخابی شما برای محل برگزاری دلخواه تان جلوگیری می شود. گل کار باید بتواند در مورد هماهنگی ترتیبات و برنامه ریزی شما با دکور، فضا و دمای محل برگزاری مراسم و مهمانی شما را راهنمایی کند.

5- منابع

مانند هرچیز دیگر، زمانی که آرایش ساده ی میز ها با گل های زیبای فصلی معمول بود گذشته است. حالا خواهان چیدمان فوق-العاده ای از گل های مسحور کننده و خوش آب و رنگ هستیم. اگر از یک گل کار محلی کوچک استفاده می کنید، معمولاً از گل های از قبل آماده شده استفاده می کنند و ممکن است گل های انتخابی شما را نداشته باشند. از گل کار بپرسید که گل ها از کجا آورده می شوند، آیا بازار عمده فروشی نزدیک وجود دارد و آیا عمده فروش می تواند سفارش های لحظه ی آخری قبول کند و هم چنان گل-ها را برای چیدمان شما به موقع برساند؟ در مورد جایگزین ها هم صحبت کنید- از گل کار بپرسید گزینه های قابل قبول در صورتی که انتخاب اول تان در دسترس نباشد چه هستند؟

6- همکاری

برنامه ریزی مراسم ازدواج کار آسانی نیست. همکاری کلید مسئله است- به ویژه اگر لازم باشد افرادی که به کار می گیرید با یکدیگر همکاری داشته باشند. اگر یک برنامه ریز عروسی استخدام کرده اید، مسلماً مسئله ی همکاری مطرح نمی شود چون تمام امور توسط آن ها انجام خواهد شد. اما وقتی خودتان برنامه ریز هستید باید مطمئن شوید افرادی که به خدمت گرفته اید با هم همکاری می کنند. اگر می خواهید کیک تان با آرایش گل ها هماهنگ باشد، مطمئن شوید که گل کار و کیک پز تمایل دارند و می-توانند با هم همکاری و مشارکت کنند.

7- هزینه ها

اگر برای مراسم خود تمام و کمال برنامه ریزی می کنید، مطمئناً نمی خواهید با دیدن صورت حساب گل ها دچار شوک شوید! باید دقیقاً بدانید حساب تان چقدر خواهد شد. صورت حساب را با تمامی اقلام شامل لیست همه ی گل ها و لوازم تحویل بگیرید. آیا اضافه کاری مورد نیاز است؟ با چه نرخی؟ آیا نیازی به بیعانه هست و آیا برنامه ی پرداخت وجود دارد؟ هم چنین از سیاست کنسل کردن/ مرجوعی دقیقاً مطلع شوید.

با رعایت این نکات در انتخاب گل کار مراسم ازدواج، نگران مسئله ی گل در آن روز خاص نخواهید بود. آیا در حال برنامه ریزی مراسم ازدواج تان هستید؟ چه ایده هایی برای گل دارید؟

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*