یکشنبه , 17 ژانویه 2021

11 راه برای جلوگیری از ریختن خط چشم

دنبال راهی برای جلوگیری از ریختن خط چشم تان می گردید؟ خط چشم یکی از لوازم آرایش مورد علاقه ی من است اما اگر راه-هایی برای جلوگیری از ریختن آن به کار نبرم، در پایان روز پخش شده و به هم می ریزد. اگر می خواهید چند روش برای جلوگیری از ریختن خط چشم بیاموزید، به خواندن ادامه دهید! این ها نکات امتحان شده هستند که واقعاً کارساز خواهند بود، و نیازی نیست که حتماً همه ی آن ها را با هم استفاده کنید. نکته ای که برای تان مفید است انتخاب کنید، یا اگر می خواهید همه را امتحان کنید، پس شروع کنید!

1- از یک برند خط چشم خوب استفاده کنید

یکی از کار هایی که برای جلوگیری از پخش شدن خط چشم می توانید انجام دهید، توجه به برند آن است! اگر توانایی خرید برند بهتری دارید، این کار را انجام دهید! اما اگر مجبورید از برند های داروخانه ای استفاده کنید، سعی کنید به سراغ برند-هایی مثل NYC، LA Colors یا LoveMyEyes نروید چون معمولاً ارزان تر هستند.

2- به زیر چشم تان کانسیلر بزنید

متنفرم از اینکه خط چشم لای خطوط ریز زیر چشمم نشست کند! چون باعث می شود زیر چشمم کبود به نظر برسد. برای جلوگیری از این حالت، زدن کانسیلر قبل از کشیدن خط چشم بسیار مفید خواهد بود! کانسیلر این خطوط را پر می کند و همچنین با ایجاد مانع باعث می شود خط چشم سر جای خود بماند

3- خط چشم خود را ست کنید

یکی از موثر ترین راه ها برای جلوگیری از ریختن خط چشم «ست کردن» آن است. از سایه ای همرنگ خط چشم بزنید، و از یک برس بسیار نازک برای زدن سایه بالای خط چشم استفاده کنید! حتی می توانید برای اثری چشم گیر تر و پایدار تر برس را کمی مرطوب کنید. این روشی شکست ناپذیر است که همیشه مفید خواهد بود!

4- فرمولاسیون را عوض کنید

افراد مختلف، پوست های متفاوتی دارند، این نکته را باید هنگام انتخاب یک فرمول مد نظر داشته باشید. خط چشم ها انواع مختلفی مثل مایع، ژلی، مدادی و حتی سرمه ی نرم هستند. اگر پوست خیلی چربی دارید، فرمول های نرم تر نسبت به نوع مدادی احتمالاً آسا تر شل شده و پخش می شوند.

5- از تکنیک لایه ای استفاده کنید

همه می دانیم چگونه رژ را روی لب پایدار کنیم. بزنید، با دستمال پاک کنید (به دستمال بمالید)، بزنید و دوباره….! این روش برای ثابت نگه داشتن خط چشم در تمام روز هم مفید خواهد بود! خط چشم خود را بکشید و سپس به خوبی آن را پخش کنید، دوباره بکشید و یک بار دیگر این کار را تکرار کنید! حالا خط چشم پایداری دارید که نه می ریزد و نه می لغزد!

6- از پودر صورت (پن کیک) استفاده کنید

این روش ممکن است عجیب به نظر برسد! وقتی تمام آرایش چشم ها را به جز ریمل انجام دادید، یک پد کرکی و نرم بردارید و داخل پودر نرم فرو کنید. به آرامی بالای چشم ها بزنید و خوب یکدست کنید. این به ثابت کردن تمام آرایش تان کمک می کند و باعث می شود خط چشم چیزی برای چسبیدن داشته باشد و نریزد.

7- از ورقه های جذب کننده ی چربی استفاده کنید

یکی از عوامل ریختن و پخش شدن خط چشم، پوست چرب است. از وسط روز پوست اطراف چشم ها شروع به تولید چربی می کند و آرایش تان قبل از اینکه متوجه شوید می ریزد. من ورقه های جذب چربی همراه خود دارم و هر وقت احساس کنم پوستم براق شده، به آرامی چربی را پاک می کنم. به این ترتیب، آرایشم تا زمانی که آن را پاک کنم ثابت می ماند!

8- از پرایمر استفاده کنید

استفاده از پرایمر آرایش چشم نه تنها آرایش چشم را ثابت و تقویت می کند، بلکه کمک می کند خط چشم بیشتر روی چشم بماند. پرایمر باعث می شود خط چشم چیزی برای چسبیدن به آن داشته باشد، بنابراین آن را با دوام تر کرده و از ریختنش جلوگیری می کند. امتحان کنید!

9- از سیلر استفاده کنید

اگر در حال حاضر از فرمول های ضدآب برای آرایش چشم استفاده نمی کنید، استفاده از سیلر می تواند به ثابت کردن آن کمک کند. دنبال محصولاتی مثل Aqua Seal از Make Up For Ever یا سیلر خط چشم مایع از برند Cinema Secrets باشید. خط چشم خود را ثابت کنید و خط چشم های قدیمی معمولی را به ستارگان ضد آب و ضد پخش شدگی تبدیل نمایید!

10- از پودر استفاده کنید

در مورد پودر نرم قبلاً گفتم، اما یک راه آسان دیگر برای ثابت کردن و جلوگیری از ریزش خط چشم، استفاده از پودر فشرده است. با استفاده از یک برس سایه ی سر صاف، پودر فشرده را به لبه ی خط مژه بزنید تا چربی اضافه را جذب کند. این کار چشم را برای آرایش آماده می کند و احتمال ریختن یا بی رنگ شدن آرایش را کم می کند

11- از وازلین استفاده کنید

عجیب به نظر می رسد اما متخصص آرایش، آشونتا شریف به HuffPost Style می گوید آغشتن یک گوش پاک کن به وازلین و مالیدن آن به گوشه های داخلی چشم و خط زیرین چشم، خط چشم را ثابت می کند. من شنیده ام که زدن آن به پلک ها سایه ی چشم را ثابت نگه می دارد اما باید در مورد این توصیه بسیار مراقب بود!

این ها ترفند های من برای جلوگیری از ریختن خط چشم بودند، اما مطمئنم که شما هم چند نکته ی خوب دیگر دارید! خط چشم می کشید؟ چه روش هایی برای ثابت نگه داشتن آن در طول روز می شناسید؟ لطفاً نظر دهید و ایده های خود را به اشتراک بگذارید!

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*