شنبه , 4 فوریه 2023

نقش پاک کردن آرایش در مراقبت از پوست

پاک کردن آرایش باید بخش مهمی از مراقبت های پوستی روزانه باشد و روش های مختلف زیادی برای انجام آن وجود دارد. همیشه گفته می شود که باید تمام آثار آرایش را در پایان روز پاک کنیم، اما گاهی انجام این کار به آسانی گفتن آن نیست. چیزهایی مثل ریمل و خط چشم معمولاً بعد از استفاده از پاک کننده باز هم روی پوست می مانند. با نکات زیر می توانید آرایش خود را سریع و آسان پاک کنید.

مراقبت از پوست با پاک کردن آرایش , چگونه از پوستمان مراقبت کینم , تمیز کردن آرایش , پاک کردن آرایش , چگونه مراقب پوستمان باشیم

نقش پاک کردن آرایش در مراقبت از پوست

1- به ترتیب پیش بروید

بگذارید با اصول اولیه شروع کنیم. ترتیبی که طبق آن آرایش خود را پاک می کنید سرعت کار را افزایش می دهد. با پاک کردن رژ لب یا برق لب شروع کنید، سپس سراغ چشم ها بروید، و در آخر بقیه ی صورت را تمیز کنید.

2- با چشم ها ملایم رفتار کنید

ریمل و خط چشم همیشه بیشتر از بقیه ی آرایش ماندگاری دارند. شاید وسوسه شویم که با مالیدن چشم آرایش را پاک کنیم، اما این کار اصلا برای پوست خوب نیست. یک شیر پاک کن مخصوص چشم بهترین گزینه برای پاک کردن سایه، خط-چشم و ریمل است. پنبه را به شیر پاک کن آغشته کنید و روی پلک ها و مژه ها فشار دهید. سپس به آرامی به سمت گوشه های خارجی چشم حرکت کنید. این کار را تکرار کنید تا همه ی آثار آرایش پاک شود.

مراقبت از پوست با پاک کردن آرایش , چگونه از پوستمان مراقبت کینم , تمیز کردن آرایش , پاک کردن آرایش , چگونه مراقب پوستمان باشیم , پاک کردن آرایش چشم , پاک کردن ریمل , پاک کردن خط چشم , پاک کردن سایه چشم

پاک کردن آرایش چشم

3- از پاک کننده ی مناسب استفاده کنید

از میان پاک کننده های آرایش و تمیز کننده های صورت همیشه ملایم ترین آن ها را برای نوع پوست خود انتخاب کنید. هرچیزی که بیش از حد قوی و خشن باشد پوست را خشک کرده و باعث می شود پوست چربی اضافه تولید کند. با حرکات دورانی روی پوست حرکت کنید و به آرامی آرایش را پاک نمایید. بیشتر آرایش تان باید طی این مرحله پاک شود به خصوص اگر آرایش لب و چشم را قبلاً پاک کرده باشید.

4- آب بکشید

یکی دیگر از نکاتی که در مراقبت از پوست نقش بسزایی دارد این است که بعد از پاک کردن آرایش باید صورت را با آب ولرم بشویید. از مالیدن آثار باقیمانده ی آرایش با حوله یا دستمال خودداری کنید چون باعث ساییده شدن و آسیب به پوست می شود. آبکشی صورت با آب ولرم (آب خیلی سرد یا خیلی گرم باعث شوکه شدن پوست می شود) تنها چیزی است که برای ار بین بردن باقیمانده ی آرایش نیاز دارید.

مراقبت از پوست با پاک کردن آرایش , چگونه از پوستمان مراقبت کینم , تمیز کردن آرایش , پاک کردن آرایش , چگونه مراقب پوستمان باشیم

آب کشیدن پوست

5- پوست تان را خشک کنید

زمانی که باید از حوله یا دستمال استفاده کنید، بعد از پاک کردن آرایش و برای خشک کردن صورت است. با حوله یا دستمال ضربات آرام به صورت بزنید و از کشیدن و مالیدن پوست خودداری کنید. در مورد اینکه آیا بعد از پاک کردن و شستن آرایش به ژل منقبض کننده نیاز هست یا نه اختلاف وجود دارد، می توانید طبق ترجیح شخصی خود عمل کنید. اما حتماً مرطوب کننده بزنید.

مراقبت از پوست با پاک کردن آرایش , چگونه از پوستمان مراقبت کینم , تمیز کردن آرایش , پاک کردن آرایش , چگونه مراقب پوستمان باشیم

خشک کردن پوست

6- جایگزین های مفید

گاهی اوقات به کیت کامل پاک کننده ی آرایش خود دسترسی نداریم. برخی چیز هایی مثل وازلین یا روغن بچه را به عنوان جایگزین پاک کننده ی آرایش توصیه می کنند (من شخصاً آن ها را امتحان نکرده ام و نمی دانم چقدر موثر اند) اما به نظر من مالیدن کرم مرطوب کننده به پوست و به آرامی پاک کردن آن با پنبه یا دستمال می تواند به سرعت و بدون نیاز به آب آرایش صورت را تمیز کند.

7- ملایم باشید

«ملایم» کلمه ای کلیدی در پاک کردن آرایش است. شاید فکر کنید محصولات و حرکات ملایم موثر نیستند، اما اینطور نیست. ملایم به این معنی است که تا جای ممکن با پوست شدید و خشن رفتار نکنیم، چراکه پوست صورت بسیار حساس است.

پاک کردن آرایش را به عادت و جزء همیشگی مراقبت های پوستی رورانه تبدیل کنید. این ها فقط برخی نکات بودند که باید هنگام پاک کردن آرایش به یاد داشته باشید. بهترین توصیه ی شما برای پاک کردن آرایش چیست؟ چه ترفند ها و نکاتی در این مورد برای مراقبت از پوست می دانید؟

منبع : زیبابانو

یک نظر

  1. سلام
    ممنون از حضورتون
    من هم شمارو لینک کردم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*