جمعه , 23 فوریه 2024

داشتن پوست روشن و درخشان با نوشیدن آب

داشتن پوست روشن و درخشان آرزوی هر فردی است ، اما آیا می دانید که آب نقش مهمی در روشنی پوست دارد؟ بسیاری از ما قدرت شفابخش نوشیدن آب را دست کم می گیریم. در این نوشته یکی از دوستان صمیمی من دانسته های خود را در مورد اثرات شگفت انگیز آب بر سلامت و روشنی و درخشندگی پوستمان را با ما در میان گذاشته است.

داشتن پوست روشن با نوشیدن آب

پوست بزرگترین عضو بدن است. از شما محافظت کرده، مایعات و آب را ذخیره می کند، جلوی از دست رفتن مایعات را می گیرد، حرارت بدن را تنظیم می کند و کارکرد های بسیار دیگری دارد. باور کنید یا نه، پوست تان عمل تنفس را هم انجام می دهد. گرچه در مقایسه با تنفس شش ها بسیار کم است. پوست شما هم چنین مسئول چهره و ظاهر شما هم هست. بی نهایت محصولات مراقبت از پوست در بازار موجودند که وعده ی داشتن پوستی روشن، بی نقص، جوان و شفاف را می دهند. مراقبت از پوست فقط به معنای خرید تمام این محصولات پوستی که تلفظ اسامی ایتالیایی و فرانسوی برخی از آن ها دشوار است، نیست! باید به شکل طبیعی هم از پوست خود مراقبت کنید. یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای مراقبت از پوست نوشیدن آب فراوان در طول روز است. 7 دلیل اینکه چرا برای داشتن پوستی درخشان تر و سالم تر به نوشیدن آب نیاز داریم در زیر آمده است :

1- پوست افتاده

پوست افتاده و شلافتادگی و شلی پوست می تواند نتیجه ی از دست دادن سریع چربی بدن باشد. بسیاری از افرادی که پوست افتاده دارند، سعی می کنند با «روزه ی آب» (مصرف فقط آب) پوست را سفت و جمع کنند. اما این کار به شدت مضر است. به جای این کار، باید آرام آرام اما مداوم، با هر روز نوشیدن مقدار زیادی آب پوست خود را جمع کنید.

2- تعادل PH

حفظ تعادل PH در پوست ضروری است. PH هر ماده ای بین 0 تا 14 است. 14 قلیایی ترین و 0 اسیدی ترین است. مقدار PH 7 خنثی است که دقیقاً برابر با PH آب خالص است. به همین دلیل است که بعد از استفاده از صابون یا شوینده ی صورت باید با آب صورت خود را بشویید تا PH مناسب حفظ شود.

3- دفع سموم

آب هم چنین خاصیت شگفت آور خارج کردن سموم از بدن را دارد. بسیاری از این سموم زیان آور می توانند اثر مخربی بر متوسط عمر شما یا سلامت عمومی تان داشته باشند. با افزایش مصرف آب از شر آن ها خلاص شوید.

4- کاهش چین و چروک ها

کاهش چین و چروک

H2O بدن شما را پرآب نگه داشته و باعث حفظ خاصیت ارتجاعی پوست میشود. افرادی که آب کافی می نوشند کمتر دچار جای زخم یا جوش، چروک، خطوط ریز و پیری پوست می شوند.

5- جلوگیری از آکنه و جوش

سموم خاصی وجود دارند که منافذ ریز پوست را می بندند و باعث مشکلاتی مثل جوش می شوند. بیشتر نوشیدن آب باعث می-شود کمتر دچار جوش و آکنه شوید و بهترین درمان جوش صورت است.

6- مرطوب کردن

نه تنها باید مقدار زیادی آب بنوشید، بلکه باید پوست تان را هم با آن تمیز نمایید. شاید فکر کنید هر روز دوش گرفتن آن هم در زمستان ضرورتی ندارد. اما تمیز کردن بدن با آب برای باز کردن منافذ و حفظ رطوبت و نرمی پوست بسیار ضروری است.

7- انعطاف پذیری (خاصیت ارتجاعی) پوست

از دست رفتن انعطاف پذیری پوست، یکی از نشانه های رایج کم آبی است. به آرامی پوست تان را بکشید و ببینید آیا به جای خود برمی گردد یا نه. اگر نه، باید آب بیشتری بنوشید تا سلول های پوست تغذیه و پرآب شوند. 

یکی از بحث بر انگیز ترین سوالات دهه ی اخیر این است که؛ برای حفظ سلامت پوست روزانه چند لیوان آب باید نوشید؟ در واقع به قد، وزن، متابولیسم و برنامه ی روزانه تان بستگی دارد. یک فرد بالغ متوسط باید 5 تا 8 لیوان آب در روز بنوشد. اگر لازم شد می توانید بیشتر از این بنوشید. اما حتماً حداقل 6 لیوان را بنوشید!

امیدوارم این نکات نگرش شما را در مورد نقش نوشیدن آب در داشتن پوست روشن تغییر داده باشد. لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب برایمان بنویسید.

منبع : زیبابانو

 

2 نظر

  1. مطلب کاملی بود و به جواب سوالم رسیدم:)

  2. اِ اِ اِ لو نده خواهر الان لینکتون رو راست و ریس میکنم : دی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*