چهار شنبه , 28 فوریه 2024

7 نکته ی مفید برای انتخاب رنگ رژلب مناسب

انتخاب رژ لب مناسب بسیار پیچیده تر از آن است که برخی از خانم ها تصور می کنند. چه دوست داشته باشیم چه نه، از هر رنگی نمی توانیم استفاده کنیم. با وجود بی نهایت رنگ، دانستن اینکه کدام یک با رنگ پوست تان هماهنگ است دشوار خواهد بود. تا به حال کسی را با آرایشی که زننده و نامناسب به نظر می رسد در خیابان دیده اید ؟ اگر کمی زمان و تلاش صرف انتخاب رژ لب مناسب نکنید، این فرد ممکن است شما باشید!

1. رنگ پوست خود را مشخص کنید

این مهم ترین مرحله ی انتخاب رژ لب مناسب است. می دانم که بسیاری از خانم ها رابطه ی دوگانه ی علاقه/تنفر با قفسه ی رژ لب ها دارند چراکه پیدا کردن رنگ مناسب گاهی کار وحشتناکی است! مطمئناً بسیاری از شما رنگ پوست خود را می دانید، اگر نه در آینه نگاه کنید، اگر باز هم مطمئن نیستید به یک فروشگاه لوازم آرایش لوکس بروید و از یکی از کارکنان بپرسید. این فروشندگان آموزش دیده اند؛ می توانند شما را راهنمایی کرده و بگویند رنگ پوستتان زیتونی یا هلویی یا بین این هاست.

2. برای پوست روشن

بسیاری از خانم ها مثل من پوست روشنی دارند و استفاده از برخی رنگ های مشخص برای شان دشوار است. به نظر من قرمز مرجانی و صورتی برای این پوست بهترین انتخاب است. اگر با چنین پوست روشنی رژ لب تیره بزنید، به نظر می رسد رنگ ها با هم در حال جنگ اند. هدف این است که رژ لب شما چهره تان را برجسته تر کند نه اینکه تناسب آن را به هم بریزد.

3. برای پوست متوسط یا زیتونی

اگر پوست تان کمی زیتونی یا سبزه است، از رنگ هایی استفاده کنید که شما را برنزه نشان دهد و ته رنگ زیتونی را متعادل کند. پیشنهاد من صورتی تیره، رنگ کرنبری و هم چنین قرمز آجری است. قرمز بسیاری از اوقات دشوار ترین رنگ برای انتخاب نهایی است اما برای رنگ پوست تیره تر می توانید از رنگ های تیره تر استفاده کنید.

4. برای پوست تیره

قرمز با تن شرابی یا قهوه ای برای خانم هایی با پوست تیره تر بسیار مناسب است. هرچیزی با رنگ برنزه نیز روی پوست تیره بسیار جذاب خواهد شد و به خوبی لب ها را نشان خواهد داد. در تابستان، پوست های تیره با رنگ صورتی هم زیبا خواهند شد اما سعی کنید که ته رنگ قرمز یا برنزی داشته باشد.

5. قبل از خرید امتحان کنید

اگر رژ لبی را بدون تست خریدید و در خانه متوجه شدید که رنگ دلخواه تان نیست شکایت نکنید. این یک الزام است! هرگز بدون امتحان کردن نمی توانید بفهمید رنگ واقعی رژ لب چیست چون بسیاری از رنگ ها آن قدر که به نظر می رسند قوی نیستند. البته ممکن است نتوانید روی لب امتحان کنید اما از پشت دست برای تست کردن استفاده کنید. این نشان خواهد داد که رنگ رژ بدون آرایش چگونه به نظر می رسد که همیشه نشانه ی خوبی برای تناسب آن با صورت است.

6. رنگ موهایتان هم مهم است

اگر موهای قرمز روشن دارید، رژ لب قرمز روشن را پیشنهاد نمی کنم. این رنگ چهره ی شما را در خود غرق کرده و افراد را گیج می کند! رنگی انتخاب کنید که به چشم هایتان جلوه دهد نه اینکه تمام تاکید را روی مو و لب ها بگذارد. اگر موی تیره و پوست روشن دارید صورتی روشن این اختلاف رنگ را متعادل کرده و تضادی زیبا و ظریف ایجاد می کند.

7. رژ را روی لب تان حفظ کنید

وقتی رنگ مناسب را انتخاب کردید، باید آن را حفظ کنید! در طول روز لب ها در معرض کارهای مختلفی هستند. لب هایتان در نهایت بی رنگ و رو خواهند شد. رژ لب تان را همراه داشته باشید یا روی میز تان بگذارید تا فراموش نکنید بعد از آن ناهار خوشمزه دوباره از آن بزنید!

حالا که توصیه های مرا در مورد انتخاب رنگ مناسب رژ لب خواندید، امیدوارم که ویترین رژ لب دیگر برای تان وحشتناک نباشد! کدام یک از این نکات به نظرتان مفیدتر است؟ رنگ مورد علاقه تان چیست و چرا؟

منبع : زیبابانو

درباره‌ی zibabanoo

یک نظر

  1. عالیییییی بود مرسیییییی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*