دوشنبه , 3 اکتبر 2022

7 اشتباه رایج در استفاده از کرم پودر

من از کرم پودر استفاده می کنم اما نمی دانستم که هر روز در استفاده از آن اشتباه می کنم! ترفند هایی که وقتی جوان بودم از مادرم یاد گرفتم به نظر چیزی جز قصه و داستان نبودند. در کمال تعجب فهمیدم بسیاری از نکات زیبایی که از درستی شان مطمئن بودم، نه تنها رد شده اند بلکه جزء رایج ترین اشتباهات در این زمینه هستند. لیست زیر را بخوانید تا هنگام استفاده از کرم پودر دچار این اشتباهات نشوید.

7 اشتباه رایج در استفاده از کرم پودر
1. از پن کیک (پودر) استفاده نکنید.
این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که نباید به دام آن بیفتید. از کرم پودر مایع استفاده کنید. پن کیک علاوه بر اینکه  پوستتان را خشک می کند، گاهی اوقات آرایش صورت را ضخیم و بدشکل نشان می دهد. هم چنین صاف و یکنواخت کردن آن روی پوست دشوار است و ماندگاری زیادی هم ندارد. از طرفی گاهی لای خطوط صورت نشست می کند و شبیه چروک های عمیق به نظر می-رسد، یعنی بدترین کابوس یک دختر! کرم پودر مایع هم ماندگاری بیشتری روی صورت دارد، هم پوست را صاف و بی نقص نشان می دهد.
2. محل درست آزمودن کردن
مادرم همیشه می گفت برای پیدا کردن رنگ مناسب، کرم پودر را روی قسمت داخلی مچم امتحان کنم. اما معلوم شد که ایده ی بسیار بدی بوده! به توصیه ی گرگ ونسل، یکی از آرایشگران کاورگرل، رنگ کرم پودر را باید روی سه ناحیه از صورت امتحان کرد: زیر چشم ها، اطراف بینی (یا روی آن) و روی خط چانه. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که رنگ درست را انتخاب کردید. رنگ مناسب کرم پودر باید در پوست صورتتان محو شود. این متخصص همچنین توصیه می کند که اگر کرم پودری می خواهید که مناسب تمامی رنگ پوست ها باشد کرم پودر مجیک تاچ Magic Touch را انتخاب کنید.- این نکته مرا بسیار متعجب کرد! ظاهراً این کرم پودر در همه نوع پوستی قابل استفاده است. حتما امتحانش می کنم
3. از پرایمر استفاده کنید
من هم دچار این اشتباه می شوم. هیچ وقت از پرایمر استفاده نمی کنم. می دانستم چنین چیزی هست اما کاربرد آن را نمی دانستم. ظاهراً کمک می کند کرم پودر بهتر روی پوست بخوابد و صاف و یکنواخت شود. همچنین از محو شدن کرم پودر جلوگیری کرده و مدت بیشتری آن را روی صورت حفظ می کند. عالی ست!
4. از برس کرم پودر استفاده کنید.
من تا این اواخر نمی دانستم چنین وسیله ای وجود دارد! همیشه از انگشتانم یا اسفنج استفاده می کردم! اما به تازگی استفاده از این برس ها را شروع کرده ام و راضی هستم. متوجه شدم که با استفاده از این برس ها کرم پودر کمتری مصرف می کنم به علاوه نسبت به انگشت یا اسفنج، تمیز تر هستند و رنگ صاف و یکنواختی هم می دهند. حتماً یک برس مخصوص کرم پودر برای خود بخرید، پشیمان نمی شوید!
5. به تمام صورت تان کرم پودر نزنید
نیازی نیست به همه جای صورت کرم پودر بمالید، چرا که کرم فقط برای بخش هایی از صورت که نیاز به کمی اصلاح دارند،ساخته‌شده مثل قرمزی های روی پوست. با پوشاندن بی مورد کل صورتتان با کرم پودر، پول زیادی را هدر می دهید. 
6. زیر کرم پودر کانسیلر نزنید.
فایده ی این کار چیست؟ توصیه می کنم از یکی از این دو استفاده کنید. اما اگر باید از هر دو بزنید، کانسلیر را روی کرم پودر بزنید تا اگر لک یا جوشی هست پوشانده شود. فراموش نکنید که با یک برس مشابه آنچه برای کرم پودر به کاربردید، خوب آن را یکدست کنید.
7. برای تثبیت کرم پودر از هیچ نوع پودر رنگی استفاده نکنید.
اگر از این پودر ها استفاده کنید، کرم روی صورتتان ضخیم و پر حجم می شود و قطعاً هیچ کس این را نمی خواهد. تنظیم این پودرها روی پوست مشکل است و جذاب به نظر نمی رسد! به جای آن ها از یک پودر مات استفاده کنید که بافت کیک مانند و ضخیم ایجاد نمی کند و برای هر رنگ پوستی هم مناسب است.
خب خانم ها، حالا که نکات طلایی را یاد گرفتید، اعتراف کنید تا به حال دچار این اشتباهات هنگام استفاده از کرم پودر شده بودید؟!
Rate this post من از کرم پودر استفاده می کنم اما نمی دانستم که هر روز در استفاده از آن اشتباه می کنم! ترفند هایی که وقتی جوان بودم از مادرم یاد گرفتم به نظر چیزی جز قصه و داستان نبودند. در کمال تعجب فهمیدم بسیاری از نکات زیبایی که از درستی شان مطمئن بودم، ...

بازبینی کلی

تمامی شرکت کنندگان در این ارزیابی

خلاصه : نمره ای که به این مطلب می دهید

رتبه دهی کاربر: 4.39 ( 4 آراء )
0

درباره‌ی zibabanoo

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*