سه شنبه , 27 فوریه 2024

تفاوت کرم پودر و کرم پوشاننده ( کرم BB )

بار ها از من پرسیده شده که کرم پوشاننده و کرم پودر دقیقاً چه تفاوت هایی با هم دارند؟ اگر تا به حال کرم پوشاننده را امتحان نکرده اید اما مشتاقید بدانید تفاوت آن با کرم پودر چیست، به لیست زیر نگاهی بیندازید! تقاوت های زیادی بین این دو وجود دارد، اگرچه هر دوی آن ها کار مشابهی انجام می دهند: نقایص پوست را می پوشانند! پس نگاهی بیندازید و ببینید کرم پوشاننده برای شما مناسب است یا کرم پودر!

تفاوت کرم پودر و کرم پوشاننده ( کرم BB )

تفاوت کرم پودر و کرم پوشاننده ( کرم BB )

1- سطوح متفاوت پوشانندگی

یکی از بزرگترین تفاوت های کرم پوشاننده یا همان کرم بی بی و کرم پودر، پوشانندگی است. کرم پودر لایه ی ضخیم تری ایجاد می کند و پوشانندگی بیشتری خواهید داشت. اما کرم BB پوشانندگی کمتری دارد و برای زمانی مناسب است که می خواهید به ساحل بروید یا صرفاً دنبال چیزی می گردید که استفاده از آن راحت باشد

2- منافع پوستی

برخی کرم پودر ها ممکن است فواید پوستی هم داشته باشند اما کرم پوشاننده همه ی فواید را در خود دارد! این کرم خاص برای شفافیت پوست و بی نقص به نظر رسیدن آن ساخته شده، ضمن اینکه تمام روز روی پوست می ماند! امتحان کنید و نتیجه را به من بگویید! البته کرم پودری به نام Magic Touch وجود دارد که تمامی ویژگی های کرم پوشاننده را داشته و می توان به عنوان بهترین کرم پودر تولید شده تاکنون نام برد. خودم تازه با این کرم پودر آشنا شدم و مشتری پر و پا قرصش شدم.

3- تنوع رنگی محدود کرم BB

یکی از نقاط ضعف کرم پوشاننده این است که تنوع رنگی زیادی ندارد. این کرم عموماً سفید است و سپس با رنگ پوست شما یکی شده و محو می شود اما اگر پوست بسیار روشن یا بسیار تیره داشته باشید، می توان به راحتی فهمید که از این کرم استفاده کرده اید. این نکته را در ذهن داشته باشید و کرم را به خوبی روی پوست یکدست و محو کنید.

4- روش استفاده

روش های زیادی برای استفاده از کرم پودر و کرم پوشاننده وجود دارد، اما تفاوت در این جاست که برای زدن کرم BB مشخصاً از انگشتان استفاده می شود. طرز استفاده از آن فقط به همین صورت است، در حالیکه کرم پودر را می توان با برس، اسفنج یا انگشتان به صورت مالید- اما کثیف کاری آن کمی بیشتر است!

5- SPF بالاتر

نکته ی عالی در مورد کرم BB این است که محفاظت SPF بسیار بیشتری برای پوست دارد! یعنی برای رفتن به ساحل بهتر است به جای کرم پودر، مقدار زیادی کرم پوشاننده به پوست تان بزنید تا هم نقایص را بپوشاند و هم حفاظت بیشتری در برابر آفتاب داشته باشید.

6- پرایمر

کرم پوشاننده هم چنین حاوی پرایمر است در حالیکه کرم پودر چنین نیست. برای استفاده از کرم پودر باید اول جداگانه پرایمر بزنید. کرم BB همه چیز را در خود دارد، فقط کافی است مقداری از آن به سر انگشتان تان بزنید، روی صورت پخش کنید، یک دست و محو کنید، همین!

7- مرطوب کنندگی بهتر

بهترین ویژگی کرم BB این است که به هیچ وجه بافت ضخیم و کیک مانند ندارد! بنابراین نگران خشک شدن پوست تان نخواهید بود چون این کرم مقدار زیادی مرطوب کننده در خود دارد! کرم پودر هم می تواند مرطوب کننده باشد اما اگر قبل از آن مرطوب کننده نزنید، ممکن است پوست را بسیار خشک کند.

این ها فقط چند مورد از تفاوت های کرم پوشاننده و کرم پودر هستند. آیا کرم پوشاننده را امتحان کرده اید؟ کدام یک نوع مورد علاقه ی شماست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

منبع : زیبابانو

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*