سه شنبه , 27 فوریه 2024

9 علامت که نشان می دهد باید رنگ مو هایتان را عوض کنید

تغییر رنگ مو قدم بسیار بزرگی است! این کار ترسناک و همراه با ریسک است؛ ممکن است کاملاً بد از آب درآید…همه ی این ها را می دانم! اما احتمال زیادی دارد که عالی از آب درآید، شما را از روزمرگی های کسل کننده خلاص کند و اعتماد به نفسی که به آن نیاز دارید به شما بدهد. آیا نیاز دارید مو هایتان را رنگ کنید؟ خوب بیایید ببینیم!

1- مو های همه زیبا تر از مو های شما به نظر می رسد

اگر هر مدل مویی که می بینید به آن غبطه می خورید یا تحسین و تمجید می کنید، باید تغییر رنگ یا کوتاهی موی خود را مد نظر داشته باشید. و البته سعی نکنید از حقه ی قدیمی «مو ی همه از موی من بهتر است، این کار فایده ای ندارد» استفاده کنید! من یقین دارم که مو های شما عالی هستند و این را هم می دانم که آنقدر خسته کننده و تکراری شده که دیگر به آن توجه نمی کنید. بیایید اوضاع را کمی تغییر دهید. هایلایت، لولایت یا ترکیب های ملایم محبوب هنر مندان را امتحان کنید یک ظاهر جدید در تابستان واقعاً هیجان انگیز خواهد بود!

2- مدت بسیار زیادی می خواستید چیز جدیدی را امتحان کنید

وقتی رنگ موی خاصی در ذهن دارید و آنقدر دوستش دارید که ماه ها یا حتی سال ها به آن فکر می کنید، مطمئن باشید که ناخودآگاه تان در واقع دارد از شما می خواهد این کار را انجام دهید. پس آن را امتحان کنید- بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد چیست؟ اگر روشن تر از رنگ فعلی شد، می توانید دوباره رنگ کنید. یا ممکن است واقعاً دوستش داشته باشید! در این صورت چطور؟ خانم ها، ما در واقع زمان زیادی صرف فهرست کردن معایب یک کار می کنیم در حالیکه مزایای زیادی وجود دارند که باید در عوض روی آن ها تمرکز کنیم.

3- شدیداً مشتاق تغییر هستید

تغییرات بسیار زیادی وجود دارند که یک دختر می تواند در زندگی خود ایجاد کند، اگرچه تغییر رنگ مو احتمالاً بزرگترین تغییر در زندگی نیست اما می تواند شروع خوبی باشد. برای مقابله با روزمرگی کافی است تغییر کوچکی ایجاد کنید، تغییرات بعدی به دنبال آن خواهند آمد. چرا کاری راحت، برگشت پذیر و نه چندان گران مثل رنگ کردن مو را امتحان نکنید؟ این کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و حتی می تواند رویکرد «من می توانم انجامش دهم» را تقویت کند که منشا تغییرات مثبت و انگیزه بخش بسیاری است.

4- دنبال راهی برای پوشاندن موهای خاکستری می گردید

وقتی مو های سفید و خاکستری تان زیاد می شود، مشکی کردن مو روشی ایده آل برای پوشاندن آن ها نیست. چرا یک تغییر بزرگتر ندهید؟ به یک متخصص مراجعه کنید، از او بخواهید رنگ قدیمی را پاک کند و رنگی نزدیک به رنگ طبیعی مویتان انتخاب کنید و رگه هایی از یک رنگ متناسب با پوست تان که موهای سفید را هم بپوشاند به آن اضافه کنید. این روش در هالیوود بسیار رایج است چرا شما آن را امتحان نکنید؟

5- رنگ مو هایتان باعث زحمت شده

رنگ مو یک انتخاب آزادانه است، باید باعث لذت شود، ما را در مورد ظاهر مان خوشحال و راضی کند و زمانی که دیگر مناسب نیست تغییر کند. می توانید سال ها رنگ مویی یکسان داشته باشید بدون اینکه آزار تان دهد اما وقتی آزار دهنده شد، نشانه های آن به راحتی قابل لمس است. رنگ کردن مجدد دیگر هیجان انگیز نخواهد بود و تبدیل به کاری کسل کننده می شود، کم کم به جنبه های منفی توجه می کنید و به فکر تمام چیز های خوبی که با این پول می توانستید بخرید می افتید. چرا ناراضی و نارحت باشید؟ این رنگ مو را تغییر دهید!

6- به رنگ مو های دیگر توجه می کنید

هر کسی که تازه مو هایش را بلوند، خرمایی یا قرمز کرده به بلوند ها، مو خرمایی ها و موقرمز های دیگر توجه زیادی خواهد کرد. مثلاً مو بلوندی که خود با رنگ زرد ناخوشایند درگیر است، به هر زن جذاب دیگری با موی بلوند دقت می کند و به دنبال آثار یا رگه های زردی در آن هاست. خنده دار است، اما واقعیت دارد! وقتی دیگر علاقه مند به مدل های تکراری و مشابه نیستید، دنبال نقایص و ایرادات می گردید و رنگ های دیگر به نظر تان زیبا تر می رسند، می توانید مطمئن باشید که در درون تان علاقه به تغییر در حال جوشیدن است!

7- سال ها رنگ موی یکسانی داشته اید

آرایشگران حرفه ای مو اتفاق نظر دارند که موی رنگ شده هر ازگاهی نیاز به تغییر دارد؛ یعنی آنچه در بیست و چند سالگی مناسب بود احتمالاً در چهل و چند سالگی دیگر مناسب نخواهد بود. رنگی که بیش از حد تیره است ممکن است سن شما را بالاتر نشان دهد که مسلماً هیچ کس خواهان آن نیست. حتی موی طبیعی و رنگ نشده ممکن است با بالا رفتن سن درخشش خود را از دست بدهد و نازک تر به نظر برسد؛ پس باید به یک آرایشگر با تجربه مراجعه کنید تا کمی از آن جادوی هالیوودی به مو هایتان بدهد. چرا مقاومت می کنید؟ تغییر خوب است!

8- مو هایتان شرایط بدی دارد

من به صورت طبیعی موی تیره دارم و سال ها پیش مو هایم را قهوه ای روشن با هایلایت های بلوند کردم. من هایلایت های روشن تر روی موهایم را دوست داشتم اما بعد از چند بار ترمیم و رنگ مجدد دیگر مثل قبل جذاب نبودند. مو هایم خشک و آسیب دیده بود و باید کار زیادی روی آن انجام می شد تا سالم به نظر برسد. اگر مو یتان دیگر وضعیت خوبی ندارد، زمان آن رسیده که مو ها را کوتاه کنید و به رنگی نزدیک به رنگ طبیعی شان برگردید یا رنگی انتخاب کنید که به کار و ترمیم کمتری احتیاج دارد تا به مو استراحت دهید.

 9- یک مراسم مهم در پیش دارید؟

یک مراسم مهم لزوماً نشانه ی اینکه به تغییر رنگ مو احتیاج دارید نیست، اما زمان خوبی است که به آن فکر کنید. شاید به تازگی دنبال شغل می گردید یا کار جدیدی را شروع کرده اید یا جشن تولدتان نزدیک است. تمام این ها دلایل خوبی برای تغییر رنگ مو و ظاهری جدید است!

آیا تغییر رنگ مو برای شما تجربه ای احساسی است یا اتفاقا از آن دسته دختر های شجاعی هستید که عاشق تنوع اند و برای تغییر رنگ مو ها به دلایل زیادی نیاز ندارند؟

منبع : زیبابانو

2 نظر

  1. ممنون از سایته خوبتون موفق باشید

  2. مطالب بسیار جالبی در سایتتون دارید ممنون از زحماتی که میکشید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*