جمعه , 23 فوریه 2024

7 نکته در مورد کاهش وزن که کتاب های رژیم به شما یاد نخواهند داد

بسیاری از مردمی که دنبال کاهش وزن هستند تمام کتاب های رژیم موجود در بازار را می خرند، اما نکاتی در مورد کاهش وزن وجود دارد که ربط چندانی به آنچه در این کتاب ها نوشته‌شده ندارد و می تواند تغییر بزرگی در کاهش وزن ایجاد نماید. نکات مسلم زندگی در مورد کاهش وزن چیز هایی هستند که بیشتر مردم وقتی می خواهند «چند کیلو کم کنند» در نظر نمی گیرند. اگر با سالم غذا خوردن آشنا نیستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، کتاب های رژیم می توانند مفید باشند، اما به یاد داشته باشید که تمام راه حل مسئله نیستند و در واقع باعث می شوند احساس محصور و در بند بودن کنید. نکات کاهش وزن زیر را که احتمالاً تا به حال در نظر نگرفته بودید بخوانید. خواهید دید که با به کار بستن آن ها وزن تان به صورت طبیعی کم می شود و بسیار خوشحال تر خواهید بود.

7 نکته در مورد کاهش وزن که کتاب های رژیم به شما یاد نخواهند داد

1- تعادل

بسیاری از کتاب های رژیم یکی از مهم ترین نکات کاهش وزن یعنی تعادل را آموزش نمی دهند. من در مورد «خوردن به صورت متعادل» حرف نمی زنم. بلکه منظورم متعادل کردن زندگی است. فعالیت های پر استرس، جلسات کاری مداوم همراه با شام، تمام هفته تا دیر وقت بیرون ماندن و تمام آخر هفته را خوابیدن، کمکی به کاهش وزن شما نمی کنند. باید فعال باشید، اما نه اینکه اسیر و برده ی یک برنامه ی خاص شوید یا احساس کنید نمی توانید به فعالیت های مشخصی نه بگویید. شما نیاز دارید به زندگی تان تعادل ببخشید که از برنامه ی زمانی تان شروع می شود. این استرس را کاهش می دهد و برای کم کردن وزن بسیار مهم است.

2- به خواب نیاز دارید

خوابیدن برای کاهش وزن بسیار مهم است، و هر نوع هورمونی که می تواند باعث شکست یا موفقیت در کاهش وزن شود تحت تأثیر قرار می دهد. من کاملاً جدی هستم، خانم ها استراحت کنید! حداقل 8 ساعت خواب در هر شبانه روز باید یک اولویت باشد.

3- ورزش سنگین را کم کنید

می دانم که عجیب به نظر می رسد چون احتمالاً شنیده اید که جلسات ورزش سنگین و شدید بهترین راه برای کاهش وزن هستند اما نکته این جاست. ورزش های سنگین استرس زیادی در بدن ایجاد می کنند و اگرچه کالری می سوزانند اما غدد آدرنال را خسته می کنند، عملکرد تیروئید را پایین می آورند و حتی می توانند اشتهای شما را در طول روز بیشتر کنند. ورزش هایی با سنگینی و شدت کمتر مثل راه رفتن، یوگا، پیاده روی طولانی، دوچرخه سواری، دویدن نرم و … نیز به همان اندازه برای کاهش وزن و هم چنین پایین آوردن استرس مفید هستند. وقتی سطح استرس تان پایین است، همه چیز از جمله توانایی تان برای کاهش وزن سریع؛ بهتر خواهد بود. به علاوه اینکه، این تمرین ها برای مفاصل و ماهیچه ها هم بهترند. باید با بدنتان ملایم باشید! هم چنان می توانید فعال باشید، اما لطفاً مهربان تر باشید.

4- هیچ رژیم کاملی وجود ندارد

هر کتاب رژیمی که بخوانید به شما تضمین داده این همان راه حلی است که همیشه دنبال آن می گشتید و آرزو داشتید، و این آخرین جستجوی شما در راه کاهش وزن خواهد بود. بگذارید چیزی به شما بگویم: همه ی آن ها همین را می گویند! آن ها از این راه پول در می آورند! در واقع، هیچ رژیم کامل و بی نقصی وجود ندارد چون ما همه متفاوت هستیم. همه ی ما فهرست بلندی از خوراکی های سالم داریم، و یافتن اینکه کدام ترکیب از این خوراکی ها برای شما بهترین است، تنها راه زندگی شاد و رسیدن به وزن بهینه است. آنچه برای من موثر است ممکن است روی شما کار نکند. رژیم کامل وجود ندارد، پس لطفاً پولی که به زحمت به دست آورده اید برای کتاب هایی که به شما وعده ی چنین رژیمی می دهند خرج نکنید. در عوض آن را صرف خرید غذاهای سالم کنید!

5- نکات اصلی مهم اند

این یک حیله ی بازاریابی است که در کتاب ها نخواهید یافت. شما برای دانستن اینکه پروتئین خالص، سبزی‌ها، چربی های سالم و غذاهایی با گلوکز پایین به کاهش وزن کمک می کنند، به کتاب نیاز ندارید. مسلماً این کتاب ها نسخه ی خاص خود از همین مطالب را ارائه می دهند و آن را شیک و زیبا بسته بندی می کنند. اما نکته ی اساسی همچنان همان است: همه ی ما نیاز داریم که با برقراری تعادل به وزن بهینه ی خود برسیم. نکات اساسی بهترین اند، همیشه این را به یاد داشته باشید. در اینجا مطلبیچندین میوه خوشمزه برای کاهش وزن نوشته ام که توصیه می کنم حتما مطالعه کنید

6- کمک هورمون ها

برخی کتاب های رژیم به بحث هورمو ن ها اشاره می کنند، اما بسیاری از آن ها نیازهای فردی خاص را در نظر نمی گیرند، یا شاید زمینه و پیشینه ی سلامتی شما را نمی دانند. هورمون ها ارتباط زیادی با سلامتی، شادی و البته کاهش وزن شما دارند. متعادل کردن آن ها کلید زندگی سالم و شاد است. دریافتن اینکه کدام استراتژی برای شما بهتر کار می کند کمی وقت می برد. باید با پزشک مشورت کنید و غذاها ی سالم اصلی که در بالا اشاره شد بخورید. ورای این، نتایج ممکن است متفاوت باشند، پس به یاد داشته باشید آنچه یک کتاب برای هورمون ها و کاهش وزن پیشنهاد می کند، ممکن است با آنچه دیگری توصیه می کند کاملاً متفاوت باشد. برخورد نادرست با هورمون ها یا بیش از حد دستکاری آن ها می تواند بسیار مضر باشد.

7- زندگی رژیم گرفتن نیست

آخرین نکته ای که باید بگویم این است که همه ی زندگی شما رژیم گرفتن، غذا یا کاهش وزن نیست، بلکه سهمی است که در ساختن جهان اطراف دارید و آن چیزی است که با موهبت هایی که به شما داده‌شده انجام می دهید. بله، رسیدن به یک وزن سالم کمک می کند که بتوانید آن کار ها را بهتر انجام دهید و بسیار مهم است، اما کم کردن 5 یا 10 پوند وزن یا حتی بیشتر، معنای زندگی نیست. خواندن صد ها کتاب رژیم و فکر کردن به اینکه دفعه ی بعد کدام رژیم را امتحان کنید، روش زندگی نیست و لذت زندگی را برای سال ها از شما خواهد گرفت که قابل بازگشت نیست.

رژیم ها می آیند و می روند اما این نکات زندگی را می توانید همیشه در پس ذهن خود نگه‌ دارید تا برای رسیدن به بهترین وزن راهنمای شما باشند. مسلماً، این ها ایده های من و یا استراتژی بازاریابی نیستند؛ بلکه زاییده ی هر عقل سلیم هستند. شما چه توصیه هایی برای کاهش وزن دارید؟ یا، بدترین چیزی که بعد از خواندن یک کتاب رژیم برایتان اتفاق افتاده چه بوده است؟

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*