چهار شنبه , 28 فوریه 2024

7 نکته ی ضروری که برای مراقبت از مژه ها باید بدانید

بسیاری از خانم ها روش درست مراقبت از مژه ها را نمی دانند. مژه ها اغلب در مراقبت های زیبایی روزمره  نادیده گرفته می شوند، اما نباید چنین باشد! مژه ها ی زیبا چهره را درخشان می کنند و رعایت نکات ضروری زیر کمک می کند مژه هایی طبیعی و زیبا داشته باشید :

7 نکته ی ضروری که برای مراقبت از مژه ها باید بدانید

1. آرایش تان را پاک کنید
اولین توصیه کاملاً بدیهی است اما گاهی اوقات فراموش می شود همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید. باقی ماندن ریمل روی مژه ها ممکن است باعث ریزش نابهنگام آن ها شود که مانع بزرگی برای داشتن مژه های بلند و پرپشت است. شخصاً فکر می کنم این مهم ترین نکته در مراقبت از مژه هاست.
2. مژه ها را برس بکشید
یک برس ریمل تمیز تهیه کنید و صبح ها چند بار مژه ها را با آن شانه کنید. همین برس کشیدن فولیکول ها را از هم جدا می کند و خط مژه را پرتر نشان می دهد. همان طور که از هم باز کردن تارهای مو آن ها را سالم تر نشان می دهد، برس کردن مژه ها نیز به آن ها زیبایی طبیعی می دهد. حتی به ریمل هم نیازی نخواهید داشت!
3. مژه ها را حالت دهید.
اگر بخواهید مو هایتان زیباتر شوند چه می کنید؟ به آن ها حالت می دهید! مژه ها هم مو هستند! پس با استفاده از یک ریمل تمیز دیگر یا حتی انگشتان خود مقداری وازلین به آن ها بزنید. این مثل یک نرم کننده ی عمیق عمل می کند و باعث می شود مژه ها ضخیم تر به نظر برسند و حتی بلندتر شوند. من هنوز این روش را امتحان نکردم اما دوستی دارم که به انجامش عادت دارد و مژه هایش همیشه زیبا هستند.
4. چشم های خود را نمالید
نکته ای بسیار مهم که به سادگی فراموش می شود. محکم مالیدن چشم ها می تواند ریشه ی مژه ها را از جا بکند و باعث ریزش مژه ها شود. آن ها یکباره شروع به افتادن نمی کنند اما هربار که چشم ها را می مالید احتمالاً دو یا سه تار مژه روی انگشتان تان خواهد ماند. برای رفع خارش چشم، از ضربات آهسته یا ماساژ ملایم استفاده کنید.
5. از مژه مصنوعی استفاده نکنید.
می دانم که مژه مصنوعی وسیله ی آرایشی کاملی است. با استفاده از آن نیاز به کار دیگری برای آرایش نخواهید داشت. اما چسب مورداستفاده برای گذاشتن مژه مصنوعی به مژه های واقعی شما آسیب می زند. آنها را به هم می چسباند یا ممکن است هنگام برداشتن مژه مصنوعی باعث کنده شدن آنها شود. منظور این نیست که مژه مصنوعی را کاملاً کنار بگذارید، چون خودم آن ها را دوست دارم اما سعی کنید استفاده از آن را بسیار محدود کنید.
6. مراقب فرمژه باشید!
اگر هنگام ریمل زدن از فرمژه استفاده می کنید، مراقب باشید زیاد فشار نیاورید. اگر در ریشه ی مژه هایتان احساس کشیدگی کردید، دست نگه دارید! این وسایل کوچک مفیدند اما به همان آسانی که مژه ها را فر می کنند می توانند آن ها را از جا بکنند.
7. کمی به خود استراحت دهید
فشار زیادی روی خانم ها برای حفظ زیبایی ظاهر وجود دارد. اگر عادت داشته باشید همیشه آرایش کنید، یک روز بدون آرایش و با ظاهر طبیعی می تواند بسیار دشوار و استرس زا باشد. اما مژه هایتان گاهی به آن نیاز دارند. هر روز آن همه ریمل به مژه ها زدن کمی زیاده روی است.یک روز بی آرایش را امتحان کنید! یا اگر نمی خواهید یکباره ترک عادت کنید می توانید روی بخش دیگری از صورتتان تاکید کنید. تمرکز آرایش را از چشم هایتان بردارید و بگذارید مژه ها نفسی بکشند.
آیا نکات دیگری برای حفظ مژه ها به بهترین شکل می دانید؟ مایلید توصیه های بالا را برای مراقبت از مژه ها به کار بگیرید؟

درباره‌ی zibabanoo

یک نظر

  1. مطلب جالبی بودن. فکرشم نمی کردم مژه ها هم نیاز به مراقبت داشته باشن.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*