سه شنبه , 27 فوریه 2024

7 ترفند برای کاهش شکستگی ناخن

ترفند هایی که در زیر برای کاهش شکستگی ناخن خواهید خواند هزینه ی زیادی ندارند و خیلی هم وقت گیر نیستند اما ناخن های شما را به طرز شگفت انگیزی زیبا نگه می دارند بنابراین باید حتما آن ها را امتحان کنید. ترفند های مرا برای کاهش شکستگی ناخن بخوانید، آن ها را به کار ببرید تا طی چند هفته از دختری که به ناخن هایش چندان نمی رسید به دختری که ناخن هایش رشک همه را بر می انگیزد تبدیل شوید.

7 ترفند برای کاهش شکستگی ناخن

1- در یک جهت سوهان بزنید

این شاید یکی از قدیمی ترین ترفند های جلوگیری از شکستگی ناخن باشد اما مطمئناً توصیه ی بسیار خوبی است! امتحانش کنید. اول کمی دشوار خواهد بود اما مسلماً به آن عادت خواهید کرد. سوهان زدن در یک جهت باعث می شود فشار زیادی به سر شکننده ی ناخن ها وارد نشود و لایه های ناخن هم از یکدیگر جدا نشوند بنابراین ناخن هایی قوی، بلند و زیبا خواهید داشت!

2- ناخن ها را رنگ شده نگه دارید

یک لایه رنگ محکم کننده یا دو لایه لاک ساده ناخن های شکننده را تقویت کرده و مقاومت آن ها را به میزان زیادی افزایش خواهد داد. من این توصیه را امتحان کردم و صادقانه بگویم حتی لاک ناخن هم این کار را به خوبی انجام می دهد و من با آن توانستم بلندی ناخن هایم را حفظ کنم با وجود اینکه بیشتر تابستان را در ساحل می گذرانم و از وقتی که به آپارتمان جدید-مان نقل مکان کردیم مدام در حال شستن، تمیز کردن، رنگ کردن یا تعمیر چیزی هستم.

3- مراقب ناخن های خیس باشید

ناخن ها بسیار ظریف اند و به طرزی بارو نکردنی وقتی خیس هستند به راحتی می شکنند، اما اگر مثل من بی حواس و بی دقت-اید حتماً خودتان این را می دانستید! نکته ی نهایی برای کاهش شکستگی ناخن؟ وقتی ناخن ها خیس اند سعی کنید تا آنجا که می توانید مراقب باشید، تا یک ساعت کار های سنگین نکنید و اجازه دهید ناخن ها کاملاً خشک شوند.

4- ناخن ها را مرطوب کنید

لایه های بلند شده و شکستگی نشانه های خشکی ناخن هستند. نکته ی بعدی برای کاهش شکستگی ناخن بسیار ساده است- پماد مخصوص ناخن های شکننده بخرید یا خودتان آن را درست کنید و فراموش نکنید که از آن استفاده کنید! پماد تقویت ناخن، کرم یا روغنی که در خانه درست شده اگر در طول شب روی ناخن ها بمانند بهترین تاثیر را خواهند کرد. به همین دلیل من معمولاً قبل از رفتن به رختخواب از آن ها استفاده می کنم.

5- از یک ناخن گیر با کیفیت استفاده کنید

اگر می خواهید ناخن هایتان را قوی نگه دارید و از پاره شدن آن ها جلوگیری کنید، فقط از ناخن گیری استفاده کنید که تیز و پهنای آن به اندازه ی ناخن ها باشد. یک ناخن گیر مناسب بخرید و تفاوت را احساس کنید! چنین وسیله ای ناخن ها را نیمه-جویده و مستعد لایه لایه شدن نمی کند. هم چنین باعث می شود که با یک برش به شکل دلخواه ناخن برسید و نیاز به سوهان زدن اضافه نداشته باشید.

6- ناخن ها ابزار نیستند

تا به حال چند بار سعی کرده اید با ناخن هایتان پیچ شلی را سفت کنید، در چیزی را باز کنید یا پوست چیزی را بکنید؟ از آن مهم تر- چند بار این کار تان باعث آسیب قابل توجه به ناخن ها شده؟ خب، خانم های عزیز، ناخن ها وسیله نیستند و اینکه همیشه دم دست هستند به این معنی نیست که باید از آن ها برای انجام کار ها استفاده کنید. یک آچار و چند میله ی ضامن کوچک جایگزین سبک و راحتی است- تنها کاری که باید انجام دهید این است که خود را عادت دهید به جای ناخن های ظریفتان از آن ها استفاده کنید.

7- لاک را با خیساندن پاک کنید

مالیدن ناخن ها با پنبه ی آغشته به لاک پاک کن برای پاک کردن لاک می تواند آسیب زیادی به ناخن ها بزند. می دانستید؟ ذرات خشن بستر ناخن را می تراشند و باعث هزاران خراش ریز می شوند که درست به همان اندازه که به نظر می رسد بد هستند! راه حل؟ خیساندن! از یک لاک پاک کن بدون آستون و ملایم استفاده کنید، یک پنبه را به آن آغشته کنید سپس پنبه را به ناخن فشار دهید، چند لحظه صبر کنید تا لاک ناخن جدا شود. با یک حرکت رفت و بر گشت آن را پاک کنید- تمام لاک پاک خواهد شد! بهتر از آن خراشیدن مداوم روزانه است. نه؟
برای شکستگی ناخن چه می کنید و آیا روشی جادویی برای بهبود ناخن های شکننده دارید؟

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*