سه شنبه , 27 فوریه 2024

نحوه استفاده از ریمل – 8 رازی که آرایشگران به شما نمی گویند

آیا تمام نکات مورد نیاز درباره نحوه استفاده از ریمل را می دانید؟ من 8 توصیه ی حیرت انگیز ( بله، حیرت انگیز) برای استفاده از ریمل دارم که تا به حال نشنیده اید! بله، دنیای زیبایی پیوسته در حال کشف روش های جدید استفاده از این وسیله ی آرایشی است، پس باید خود را با آخرین پیشرفت ها به روز نگه داریم!

8 راز استفاده از ریمل , نحوه استفاده از ریمل , روش استفاده از ریمل , طرز استفاده از ریمل

8 راز استفاده از ریمل

1- ریمل مشکی و قهوه ای

یکی از نکات کمتر شناخته شده؛ استفاده از رنگ های متفاوت ریمل بر روی مژه هاست. اگر از ریشه تا سه چهارم مژه ها را ریمل مشکی بزنید و نوک مژه ها را با ریمل قهوه ای بپوشانید، مژه ها بلند تر و ضخیم تر به نظر می رسند. برخی آرایشگران حتی مژه های بالا را ریمل مشکی و مژه های پایین را قهوه ای می زنند. امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر است!

ریمل مشکی و قهوه ای

ریمل مشکی و قهوه ای

2- ریمل لایه ای

نکته ی بعدی برای خانم هایی است که دوست دارند مژه هایشان خیلی به چشم بیاید و در واقع به دنبال ظاهری طبیعی نیستند. استفاده از چند فرمول ریمل متفاوت با انواع مختلف برس به صورت لایه ای، می تواند نتایجی باورنکردنی داشته باشد. پتی دابروف، متخصص آرایش از سه یا چهار ریمل استفاده می کند. او چنین ترکیبی به کار می برد: ریمل هایی با برس کامل برای بلند کردن، برس نازک برای گوشه های داخلی و مژه های پایینی و یک شانه برای جداکردن مژه ها.

ریمل زدن چند لایه ای , چند لایه ریمل بزنیم , ریمل زدن لایه ای , طرز استفاده از ریمل

ریمل زدن چند لایه ای

3- تکان دادن و چرخاندن برس

نحوه ی استفاده از ریمل به اندازه ی فرمول و نوع برس آن مهم است. حرکت و پیچش برس از پایه ی مژه ها به سمت نوک آن ها، باعث می شود مژه ها بلند تر و ضخیم تر شوند. بر خلاف آنچه تصور می کنیم، برای بلند به نظر رسیدن مژه ها باید ریمل را نزدیک ریشه ها قرار داد، نه نوک ها.

4- استفاده از پودر قبل از ریمل زدن

نکته ی دیگر هنگام استفاده از ریمل، پودر زدن به ناحیه ی زیر چشم است. گاهی اوقات وقتی به مژه های زیرین ریمل می زنید، زیر چشم را کمی سیاه می کند چرا که ریمل جذب کانسیلر یا کرم چشم می شود. با پودر زدن به زیر چشم ها، از سیاهی و پخش شدن ریمل و هم چنین خط چشم جلوگیری کنید و آن محوطه را تمیز و مات نگه دارید!

قبل از ریمل زدن زیر چشم ریمل بزنیم , پودر زیر چشم قبل از ریمل زدن

پودر زدن زیر چشم قبل از ریمل زدن

5- یکنواخت ریمل بزنید

وقتی ریمل می زنید، دقت کنید؛ حرکاتی یک دست و یکنواخت داشته باشید تا مژه ها سنگین و دسته دسته نشوند؛ هم چنین ریمل به شکل ذرات توده ای روی برس قرار نگیرد. اگر در این مورد مشکل دارید یا روی برس تان مقدار زیادی ریمل انباشته می شود از یک شانه ی مژه برای برداشتن ریمل اضافه و جدا کردن مژه ها استفاده کنید. اگر شانه ی مژه ندارید قبل از استفاده قلم ریمل را با یک دستمال پاک کنید.

6- قلمو یا برس ریمل

قبل از خرید ریمل به قلمو آن خوب دقت کنید. روی اینترنت یا در فروشگاه جستجو کرده و ویژگی های برس ریمل را بررسی کنید چون تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر مژه ها خواهد داشت! نوک های نازک برای استفاده در گوشه های داخلی چشم مناسب تر اند، یک قلمو باریک ریمل زدن به مژه های ریز را آسان تر می کند و مو های کوتاه تر روی برس مقدار کمتری ریمل از تیوب برمی دارند و بنابراین ظاهری طبیعی تر به مژه ها می دهند.

قلمو برس , برس ریمل , شانه ریمل

قلمو یا برس ریمل

7- مرتب جایگزین کنید

اگر مثل من چند تیوب ریمل دارید، به یاد داشتن تاریخ خرید آن ها بسیار مهم است. می توانید تاریخ خرید را با ماژیک روی تیوب بنویسید تا مدام از یک ریمل کهنه و خشن استفاده نکنید. ریمل کهنه می تواند باعث رشد باکتری و ایجاد عفونت شود، به علاوه ی اینکه خشک شده و اثر چندانی روی مژه ها نخواهد داشت. پس از 3 ماه ریمل را دور بیندازید تا چشم ها و مژه ها سالم بمانند.

پیشنهاد ما استفاده از ریمل میبلین است. چون مشکی تر و با کیفیت تر هستند و از مواد مضر در تهیه آنها استفاده نمی شود. اکثر هنرپیشه های هالیوود هم از این برند برای ریمل زدن استفاده می کنند.

8- پرایمر مژه

نکته ی دیگر، استفاده از پرایمر مژه قبل از ریمل زدن است. پرایمر مژه ها را برای ریمل آماده می کند و به آن ها حجم و بلندی می دهد. اگر دوست دارید به چشم هایتان کمی برجستگی و هیجان بدهید اما نمی خواهید خیلی مصنوعی جلوه کنند، پرایمر انتخاب بسیار خوبی است. برند های Smashbox, e.l.f.، Hard Candy و Tarte پرایمر هایی عالی دارند که چشم هایتان را شگفت انگیز و جلوه گر خواهند کرد!

8 راز استفاده از ریمل , استفاده از ریمل , طرز استفاده از ریمل , روش استفاده از ریمل , طرز ریمل زدن , نحوه ریمل زدن , روش ریمل زدن

8 راز استفاده از ریمل

استفاده از ریمل شاید تبدیل به کاری عادی و طبیعی شده باشد اما همیشه می توانیم از چند نکته ی تازه و طراوت بخش استفاده کنیم! همه چیز از برس ریمل تا فرمول و ترکیب آن می تواند تاثیری بزرگ بر مژه های شما داشته باشد. شما چه نکاتی برای ریمل زدن توصیه می کنید؟!

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*