سه شنبه , 27 فوریه 2024

7 توصیه ی موثر برای مراقبت از موی بلند فر

خانم ها اگر موهایتان فر باشد می دانید که این نوع مو چقدر خشک است و چقدر به توجه نیاز دارد به خصوص اگر بخواهیم از موی فر بلند مراقبت کنیم. رشته های مو به همه چیز گیر می کنند و مقدار زیادی محصولات مراقبت از مو مصرف می کنند. مراقبت از موی فر بلند به حوصله و کمی زمان بیشتر برای انجام مراحل نیاز دارد. و البته مقدار بیشتری از هر محصول بهداشتی! اگر تازه وارد بازی تغییر شده اید: به این سفر خوش آمدید و اگر از موهای وز، پیچ خورده، موج دار یا فر نگه داری می کنید تحسین تان می-کنیم! هرجای مسیر که باشید، می توانید از توصیه های مربوط به نگهداری موی فر و بلند استفاده کنید. من فهرستی از 7 پیشنهاد تهیه کردم که می تواند در این راه به شما کمک کند :

1. تا جای ممکن از روغن قبل از شامپو استفاده کنید.

حفظ رطوبت مسئله ی مهمی در مراقبت از موی بلند و فر است. اگر مو هایتان مثل من باشد که اشباع نشدنی است. یک مرحله قبل از شامپو به برنامه ی خود اضافه کنید. این فرآیندی است که طی آن مو هایتان را قبل از شستن، نرم می کنید. اضافه کردن این مرحله کمک می کند مو هنگام شستشو تا حد ممکن رطوبت خود را حفظ کند. من از یک لایه ی سبک روغن نارگیل برای موهای خودم که نوع C3 است استفاده می کنم (اگر به ترکیب اعداد/ حروف علاقه مندید) و بیشتر روی نوک موها تمرکز می کنم. روغن قبل از شامپو به باز کردن گره ها و براق شدن مو هم کمک می کند.

2. روی ریشه ی موها تمرکز کنید

وقتی از روغن قبل از شامپو استفاده کردید، نوبت شستن مو می رسد. پیدا کردن یک شامپوی مغذی ممکن است دشوار باشد. سعی کنید محصولاتی با مواد طبیعی که حاوی سولفات یا پارابن نیستند بخرید. استفاده از این نوع شامپوها کمک می کند تا حد ممکن چربی و رطوبت مو حفظ شود. هنگام شستن مو روی ریشه ها تاکید کنید. سر خوردن کف در طول موها باقی قسمت ها را تمیز می کند. این را هم باید اضافه کنم که مجبور نیستید حتماً از شامپوهایی با مواد کاملاً طبیعی استفاده کنید. البته که آنها بهترین انتخاب برای مو و سلامت شما هستند اما گاهی بودجه ی ما محدود است و باید از محصولاتی که کاملاً طبیعی نیستند استفاده کنیم. این کار ایرادی ندارد. با صرفه جویی استفاده کنید و حتماً خوب آبکشی نمایید.

3. نوک موها را به خوبی نرم کنید

زمانی که مو هنوز خیس است، یک نرم کننده ی مغذی و غنی به آن بزنید. فرقی نمی کند از کجای مو شروع کنید اما تمرکز-تان روی نوک موها باشد. من مو هایم را به دو قسمت تقسیم کرده و دو پیچ موی شل ایجاد می کنم، با سنجاق آن ها را پایین سر نگه داشته و به نرم کننده زمان می دهم تا خوب اثر کند.طول موهایتان هرچقدر باشد، با نوک های چندشاخه، خشکی، گره ها و حفظ بلندی درگیر هستید. بعد از هر شستشو، از نرم کننده استفاده کنید و هفته ای حداقل یکبار نیز با تمرکز بر نوک موها نرم کننده ی عمیق بزنید.

4. گره ها را به دقت باز کنید

حالا که موها تمیز و نرم شده اند باید گره آن ها را باز کنید. این مرحله برای مو های بلند فر کمی وقت گیر است. در این مرحله عجله نکنید. با دقت گره ها را باز کنید تا باعث شکستگی یا پیچ خوردن نشود. این کار را می توانید زیر دوش موقع شستن نرم کننده از مو نیز انجام دهید. از نوک موها شروع کنید و تا کف سر ادامه دهید. باز کردن گره ها با انگشت بهترین راه است اما همه این روش را نمی پسندند. بنابراین می توانید از یک شانه ی پهن هم برای این کار استفاده کنید.

5. مرتب و به خوبی موها را مرطوب کنید.

داشتن مو های تمیز، نرم و بی گره حس بسیار خوبی است! اما کار تمام نشده. مرحله ی بعدی استفاده از نرم کننده هایی است که باید گذاشت روی مو بماند- باز هم روی نوک موها متمرکز شوید. تقریباً هر فرد موفرفری می داند که استفاده از چنین نرم کننده ای برای حفظ رطوبت و کنترل پیچ های مو ضروری است. من و دخترم یک لایه ی سبک نرم کننده و روغن نارگیل روی مو می گذاریم. استفاده از این محصولات مو را به خوبی مرطوب می کند بدون اینکه آن را سنگین کند.

6. به نوک موها اهمیت دهید

گاهی اوقات علی رغم به دقت باز کردن گره ها یا دوری از گرما، نوک موها چند شاخه می شوند. واقعیت ناراحت کننده ای است. نمی توانیم به کلی متوقفش کنیم اما می توانیم آن را کاهش دهیم. بعضی از مو فرفری ها سالی یک بار نوک موهای خود را کوتاه می-کنندو برخی دیگر هر زمان که لازم باشد. به مورد دوم روش «جستجو و تخریب» گفته می شود. اگر برای تان مهم نیست که بلندی همه ی مو هایتان یک اندازه باشد، این روش مفیدی خواهد بود. با این روش کوتاه کردن نامنظم، قسمت های مشکل دار مو را مشخص کرده و فقط همان نواحی را قیچی می زنید. روش دیگر، زدن مقدار کمی از نوک مو ها است که بسیاری از افراد مو فرفری از آن استفاده می کنند. هر روشی که به کار می برید حتماً از قیچی تیز مخصوص کوتاه کردن مو استفاده کنید.

7. مدل محافظتی

علاوه بر شستن و کوتاه کردن مو ، باید از نوک موها تا جای ممکن محافظت کنید. برای رسیدن به این هدف، مدل های بافت ها و پیچ ها بهترین دوستان شما هستند. این مدل ها به حفظ بلندی و رطوبت مو کمک می کنند. جمع کردن بالای سر، مدل محبوب من است اما کمی دردسر ساز است. گرچه راه حل سریع و راحتی است اما کشیده شدن برای مو ها خوب نیست. اگر از این مدل یا مشابه آن استفاده می کنید، حتماً موها را شل جمع کنید و نوک آن ها را داخل کپه مخفی کنید. هر مدلی که مویتان را درست می کنید سعی کنید حداقل هفته ای یکبار از آن استفاده کنید. من و دخترم موهای بلند زیبایی داریم- مخصوصاً دخترم. ما مدل های محافظتی را در زمستان دوست داریم اما در طول سال هر وقت مناسب باشد از آن ها استفاده می کنیم.

منبع : زیبابانو

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*